نقاط ضعف و قوت استخدام نگهبان نسبت به سنسور های هوشمند:

در ابتدا باید بگوییم که تمام روش های بازدارنده و امنیتی به خودی خود دارای نقاط قوت و ضعف هستند چندی از آنها بیش از آن که نقاط قوت داشته باشند , مستعد نقطات ضعف و مشکلات ذاتی و بنیادی هستند . همه افراد تا حدی از نیمه ی روشن استفاده از نگهبان برای پیشگیری از سرقت اموالشان آگاه اند؛ به عنوان مثال : حضور فیزیکی و قدرت قضاوت از نمونه های این گام های رو به جلو هستند , اما در بین این نیمه ی روشن نقاط تاریک زیادی وجود دارند که در این مقاله سعی شده با دیدی بیطرفانه به این موضوع پرداخته شود

1.حقوق ماهانه:

استخدام نگهبان مبلغی را بصورت ماهانه از حساب کارفرما میکاهد و این مسائل زمانی مورد توجه قرار میگیرد که عدم تاثیر گذاری این نوع پیشگیری با مثال های گوناگون در موارد پیش رو ثابت میشود حال آن که استفاده از سنسور های هوشمند آگاه نیازی به حقوق ماهانه ندارند و تنها هزینه ی ارسال پیامک برای شما لحاظ خواهد شد .

2.کارفرمایان در معرض مسئولیت های بیشتر و هزینه های بیمه هستند:

در جریان حفاظت از محل چه نگهبان و چه سارق از جراحات و حتی صدمات جدی مصون نیستند , در مقابل با حضور سنسور هوشمند آگاه و نصب آن در محل مناسب دیگر نیازی به پیشبینی هزینه های احتمالی از طرف کارفرمایان نیست .

3.منفعل بودن سیستم های نگهبانی:

حفاظتی که گارد امنیتی برای محل فراهم میکند به شدت منفعل است.شما در بهترین حالت چند محافظ امنیتی دارید که منتظر وقوع جرم هستند جرمی که ممکن است ساعت ها روز ها هفته ها و حتی سال های سال اتفاق نیفتند.این نوع بی حوصلگی نقاط ضعف این نوع نگهبانی را نسبت به سنسور های هوشمند آگاه به نیکی نشان می دهد. مهم نیست که انبار یا مرکز نگهبانی شما تحت محافظت حرفه ای باشد یا افراد ساده را به خدمت بگیرید . طبق گزارشات موثق , ماموران امنیتی یک نیروگاه هسته ای که در آمریکا در محل کار خود خوابیده بودند کشف شده اند . هر چند این مسائل ممکن است از نظر افراد کلیشه ای تلقی شود , اما حقیقتی انکار ناپذیر است . اما در مقابل با تامین شارژ سنسور های هوشمند آگاه  به مدت شش ماه  نیازی به شارژ مجدد ندارید و این سیستم به صورت بیست و چهار ساعته از اموال شما محافظت میکند.

4.نگهبانان میتوانند با سارقانی که برای دفع آنها اجیر شده اند همدست باشند:

یکی از ویژگی های مهم نگهبان , قطع به یقین مورد اعتماد بودن آن است ؛ در غیر این صورت گماردن آنها چیزی جز ضرر و زیان نمی تواند باشد . ممکن است نگهبانان انبار با سارقان همدست باشند و دزدی هایی از گوشه و کنار کسب و کار شما انجام دهند که پیشگیری از آن هزینه های مالی و هزینه ی زمان را برای شما در بر دارد چیزی که از جانب سنسور های هوشمند آگاه امری غیر ممکن است. 

5.نگهبانان امنیتی نمیتوانند همه ی محل های نفوذ را به یک باره مشاهده کنند:

نکته ای تکراری در خصوص نقاط ضعف نگهبانان وجود دارد و آن این است که نگهبانان فقط میتوانند در یک مکان باشند و برای پوشش دادن محل های نفوذ بیشتر باید افراد بیشتری استخدام کرد که خود هزینه های بالایی را در بر دارد . اما با استفاده از سنسور های هوشمند آگاه در نقاط احتمالی که معمولا سرقت انجام می شود (مثلا درب و پنجره) میتوان با یک بار هزینه کردن تا سال ها در برابر دزدان و سارقان ایمن ماند.

جمله ی پایانی:

انتخاب و استخدام محافظ به نیازهای امنیتی به خصوص شما و تجارت شما بستگی دارد . سنسور های هوشمند آگاه با دلایلی که ذکر شد با استفاده ی ماثر شما پیشنهادی کم هزینه تر و در عین حال ایمن تر را می دهد و در نهایت اگر فکر میکنید تجارت شما با استخدام یک محافظ امنیتی ایمن تر خواهد شد زیرا حضور فیزیکی در منطقه وجود دارد این کار را انجام ندهید در اکثر مواقع شما از یک تئاتر امنیتی استفاده میکنید که به نظر مناسب و بازدارنده است اما در عمل کاری انجام نمی دهد . 

نوشته مرتبط