دزدگیر اماکن آگاه مدل S101

سنسور هوشمند درب و پنجره چیست؟

مهمترین عامل برای هوشمندی منزل، امنیت است. بنابراين جهت انتخاب سيستم هاي هوشمند سازي ساختمان، باید همواره توجه ويژه اي به سنسورهايي که امنیت ساکنین را برقرار میکند داشت. يکي از پرکاربردترين سنسورها در بخش ايجاد امنيت، سنسورهاي هوشمند درب و پنجره هستند. زیرا همان‌طور که می‌دانید درب و پنجره به‌عنوان ورودی هر خانه تلقی می‌شود که سارقین یک حساب ویژه روی آن را باز می‌کنند.
سنسور هوشمند درب و پنجره که به آنها سنسورهای ورودی نیز می‌گویند، دقیقاً برای حل همین مشکل بوجود آمده اند.  سنسورهاي درب مانع باز و بسته شدن غيرمجاز درها و پنجره ها مي شوند. وقتي کسي وارد خانه شما مي شود آنها به شما اطلاع مي دهند. به طور مثال اگر يک درب يا پنجره هنگامي که زنگ هشدار روشن است باز يا شکسته شود، سنسور سيگنال را به تلفن شما ارسال مي کند و بلافاصله هشدار به صدا در مي آيد.

نحوه کار سنسور هوشمند درب و پنجره

تقريبا همه سنسورهاي هوشمند درب شامل دو قسمت reed switch و مگنت هستند و تا زمانيکه به صورت موازي با يکديگر نگه داشته شوند يک مدار را تشکيل مي دهند. هنگامي که کسي درب را باز مي کند، دو بخش جدا و مدار قطع مي شود که باعث مي شود سيگنال به پانل اصلي ارسال و بر حسب تنظيمات سيستم برايتان پيام ارسال مي شود يا زنگ هشدار به صدا دربيايد.
از آنجا که تکنولوژي به کار رفته در سنسور درب خلاقانه است، مي توان آن را در بسياري از روش هاي نوآوارانه استفاده کرد، به خصوص اگر سيستم مورد استفاده امکان دريافت پاسخ هاي متفاوت را براي اعلام هشدار پشتيباني کند. سنسور درب و پنجره آگاه به شما این امکان را میدهد تا خودتان تصميم بگيريد که بعد از باز شدن درب، با تلفن همراه شما تماس گرفته شود، به شما پیامک داده شود یا تنها در اپلیکیشن نوتیفیکشن مربوطه ارسال شود.
 

امکانات سنسور هوشمند درب و پنجره آگاه

سنسور هوشمند درب و پنجره آگاه، به روزترین و ارزان ترین سنسور هوشمند موجود است که در کنار این امکان، قابلیت شنود صدای محیط را برای شما به ارمغان می آورد.
یکی از مشکلات سنسورهای موجود، این است که سارق میتواند بلافاصله بعد از باز کردن درب، سنسور را از کار بیندازد اما سنسور درب و پنجره آگاه بعلت قابلیت تشخیص لرزش این امکان را نیز به صفر میرساند.
 

نوشته مرتبط

ارسال نظر