پزیز هوشمند آگاه

دکمه + در پایین اپ را انتخاب کنید. سپس کد QR محصول را که روی کارت گارانتی درج شده اسکن کنید تا دستگاه به اپ اضافه شود.به صورت دستی هم میتوانید سریال دستگاه را وارد کنید.
به طور پیش فرض، اولین سیم کارتی که بارکد دستگاه را اسکن و به برنامه اضافه کند، بعنوان مالک دستگاه شناخته می شود. از این پس می توانید وضعیت دستگاه را در اپلیکیشن مشاهده کنید.

برای شناسایی شبکه ی وای فای، 5 ثانیه دکمه ی پاور روی دستگاه را فشار دهید. لیست وای فای های اطراف را نشان می دهد.وای فای مورد نظر را انتخاب کنید و رمز آن را وارد کنید تا ارتباط بین پریز و وای فای برقرار شود.

بله، به صورت پیش فرض شماره ای که اولین بار دستگاه را ثبت کرده، مالک دستگاه شناخته می شود. در صورتی که بخواهید از طریق گوشی دیگری نیز دستگاه خود را کنترل کنید بعد از فشردن دکمه + در پایین برنامه و اسکن کد QR سریال دستگاه از روی کارت، کد فعالسازی به شماره مالک دستگاه ارسال می شود. آن را وارد کنید تا دستگاه به گوشی جدید اضافه شود.

اگر بخواهید دسترسی دستگاه را از یک گوشی حذف کنید، کافیست به قسمت تنظیمات دستگاه مراجعه نموده و آیکون حذف در پایین صفحه را انتخاب کنید.پس از ارسال کد به صورت پیامک و وارد کردن آن دستگاه حذف می شود.

به طور پیش فرض، اولین سیم کارتی که بارکد دستگاه را اسکن و به برنامه اضافه کند، بعنوان مالک دستگاه شناخته می شود. در صورتی که شماره مالک تغییر کند یا قصد تغییر مالک داشته باشید، به قسمت تنظیمات دستگاه مراجعه کنید. گزینه حذف در پایین صفحه را انتخاب کنید. پس از دریافت کد حذف و وارد کردن آن در برنامه، دستگاه به طور کامل از برنامه حذف می شود. همچنین اگر که این دستگاه را روی گوشی های دیگری نیز تعریف کرده باشید، دسترسی آن ها نیز سلب خواهد شد.

در تنظیمات پریز دکمه ی بروزرسانی را بزنید.بعد از 30 ثانیه دستگاه پریز شما آپدیت می شود.

روی آیکون زمانبندی در بخش پریز کلیک کنید. سپس می توانید تنظیم کنید که دستگاه چه روز و چه زمانی روشن یا خاموش شود.

خیر، برای تعداد این زمانبندی ها هیچ محدودیتی ندارید.

یعنی ارتباط پریز و وای فای قطع شده است. علت آن می تواند قطع شدن وای فای یا تمام شدن اعتبار آن یا موارد مشابه دیگر باشد.

دستگاه در حال پیکربندی است.

یعنی ارتباط پریز و وای فای قطع شده است. علت آن می تواند قطع شدن وای فای یا تمام شدن اعتبار آن یا موارد مشابه دیگر باشد.

میتوانید در بخش تنظیمات پریز اپلیکیشن، چراغ سفید و بوقی که هنگام قطع برقراری دستگاه پریز با وای فای می شود را فعال یا غیر فعال کنید.

می توانید در بخش تنطیمات پریز اپلیکیشن، هشدار اعلان یا پیامک را فعال یا غیر فعال کنید تا در صورت تغییر وضعیت پریز (خاموش یا روشن شدن) به شما از طریق اعلان یا پیامک اطلاع دهد.

ردیاب خودرو و انسان دیسکاور

هر نوع سیم‌کارت اعتباری یا دائمی شامل ایرانسل‌ و همراه اول‌ را می‌توان در داخل ردیاب دیسکاور قرار داد. ولی باید به میزان پوشش سراسری خط تلفن و اینترنت آن بسیار دقت نمود.

خیر، ردیاب‌ دیسکاور دارای یک باتری داخلی است که پس از قطع برق خودرو، توسط باتری داخلی عمل ردیابی را انجام می‌دهد. (با توجه به فواصل زمانی اعلام نقاط چند ساعت تا چند ماه متفاوت است).

کافیست کابل استاندارد micro USB به دستگاه متصل کرده و با یک منبع تغذیه مثل برق یا باتری خودرو، آن را شارژ کنید. هنگامی که شارژ دستگاه کامل شود، LED قرمز روی دستگاه خاموش می شود. توصیه می شود برای استفاده در خودرو، با یک مبدل مناسب آن را به منبع تغذیه پایدار متصل کنید.

آنچه توسط دستگاه GPS ارسال و دریافت می شود به عوامل مختلفی مانند محل قرارگیری ماهواره، انسداد سیگنال، شرایط جوی و طراحی دستگاه فرستنده بستگی دارد.

شرایط آب و هوایی می‌تواند بر سیگنال‌های ارسال و دریافت جی پی اس تاثیر بگذارد. به‌طور مثال طوفان ممکن است باعث اختلال در عملکرد ردیاب‌ها شود، اما باران و هوای ابری تاثیر کمتری بر دقت ردیاب‌ها دارند. ردیاب‌ها زمانی که آسمان صاف است بیشترین دقت ممکن را دارند. امواج رادیویی که موقعیت مکانی شما را تعیین می‌کنند باید از ماهواره‌ها به دستگاه شما برسد. اما موانعی مانند جنگل‌های سرسبز، دره‌ها، کوه‌ها، ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌ها می‌توانند باعث اختلال در ارسال و دریافت سیگنال‌ها شوند و موقعیت مکانی شما با خطای زیادی تعیین شود. در اماکنی مثل کنار ساختمان های بلند، پارکینگ ها، اماکن مسقف و موارد مشابه، در صورت آنتن دهی دستگاه، ممکن است پیدا کردن موقعیت صحیح، کمی زمانبر باشد یا حتی موفق به دریافت موقعیت نشود. لذا نقاط با پوشش آنتن ضعیف، موجب اخلال در اعلام موقعیت صحیح می شود. چنانچه دستگاه خاموش باشد، پس از روشن شدن، ممکن است تا چند دقیقه برای دریافت تنظیمات و موقعیت اولیه، نیاز به زمان داشته باشد.

در این حالت سیم کارت برای دستگاه قابل شناسایی و استفاده نیست. برای حل این مشکل موارد ذیل را بررسی کنید:

 • سیم کارت به حالت صحیح درون دستگاه قرار گرفته باشد.
 • اینترنت سیم کارت قابل استفاده باشد. (دارای بسته فعال باشد در غیراین صورت، مصرف آزاد اینترنت فعال باشد. با گوشی موبایل، اینترنت سیم کارت را چک کنید)
 • سیم کارت دارای پین کد نباشد.

میزان مصرف شارژ (ریالی و برقی) دستگاه به دو عامل بستگی دارد:

 • میزان ساعات ارسال اطلاعات و فواصل زمانی اعلام نقاط (هر چه فاصله زمانی اعلام نقاط بیشتر باشد، دستگاه مصرف کمتری دارد که از چند ساعت تا چند ماه متفاوت است)
 • میزان استفاده از قابلیت دزدگیر و شنود دستگاه

در صورتی که پیغام غیرفعال را در اپلیکیشن مشاهده کردید، به این معناست که دستگاه قادر به برقراری ارتباط با سرور نبوده است. این مشکل می تواند ناشی از قطع ارتباط سیم کارت با شبکه مخابراتی، شارژ سیم کارت، قطع شدن بسته یا اینترنت آزاد سیم کارت، تمام شدن باتری دستگاه باشد.

برای استفاده از این امکان، کافیست آیکن بلندگو را در پایین اپلیکیشن فعال کنید تا به محض تشخیص حرکت یا ضربه و لرزش، از طریق تماس به شما اطلاع دهد. برای غیرفعال کردن آن نیز همین آیکن را مجدداً لمس کنید.

زمانی که بخواهید دستگاه را برای کاربری های مختلف استفاده کنید، می توانید گزینه مربوطه را انتخاب کنید. بدین ترتیب تنظیمات پیش فرض برای آن به صورت خودکار اعمال می شود. تفاوت اصلی در این کاربری ها، بازه زمانی ارسال نقاط است. بعنوان مثال خودرو پایدار برای زمانی است که دستگاه داخل خودرو و به برق پایدار (باتری) متصل است. در این حالت، دستگاه در کمترین فاصله زمانی اقدام به ارسال نقاط می کند (تقریبا هر 10 ثانیه یکبار). حالت خودرو ناپایدار برای زمانی است که دستگاه در خودرو است اما به برق متصل نیست. در این صورت، فاصله زمانی ارسال نقاط بیشتر خواهد شد. همچنین در حالت انسان، اشیاء و حیوان نیز به دلیل کمتر بودن سرعت حرکت، فاصله زمانی اعلام نقاط هم افزایش می یابد.

با انتخاب آیکن تنظیمات، اولین گزینه “حذف دستگاه” است. آن را لمس کنید تا مالکیت دستگاه و همچنین سوابق مسیرهای آن پاکسازی شود.

بله، با انتخاب آیکن تنظیمات، آخرین گزینه “افزودن” است. آن را لمس کنید تا بتوانید دستگاه جدیدی به اپلیکیشن خود اضافه کنید.

سنسور هوشمند درب و پنجره آگاه

حتی اگر سراسر خانه یا محل مورد نظر را دوربین مدار بسته نصب کنید، شما را در لحظه ی وقوع سرقت آگاه نخواهد کرد. دوربین ها فقط تصاویر را ضبط می کنند و شما زمانی به تماشای آنها می نشینید که دیگر کار از کار گذشته است. برای افزایش امنیت خانه باید سنسورهایی روی درها، پنجره ها و سایر محل های مهم نصب کنید که شما را از ورود و خروج های غیرعادی در همان لحظه مطلع سازد.

این سنسورها از دو قطعه تشکیل شده اند. یکی از آنها به خود در یا پنجره می چسبد و دیگری به چارچوب.
این دو قطعه از یک میدان مغناطیسی استفاده می کنند تا جدا شدن در یا پنجره از چارچوب را تشخیص دهند. پس باید در کنار هم نصب شوند تا اطلاعات را به یکدیگر منتقل کنند. همچنین با سنسور تعبیه شده، حتی حضور انسان و حیوان در محیط نیز بدون باز و بسته شدن درب تشخیص داده می شود. بعد از تشخیص این شرایط، پیام هشدار روی گوشی شما ارسال می شود و شما را از حرکت غیرعادی در منزلتان ( یا در محل نصب سنسور) مطلع می سازد.

خیر. یکی مهمترین ویژگی های سنسور درب و پنجره آگاه، عدم نیاز به دستگاه مرکزی است.

یک سیم کارت میکرو سیم که فعال شده است را به شکل صحیح درون دستگاه قرار دهید. دقت کنید که سیم باید دارای شارژ ریالی و اینترنت باشد. دکمه قرمز رنگ کنار دستگاه را یکبار فشار دهید. چراغ دستگاه بعد از چند ثانیه به صورت ممتد خاموش و روشن می شود. در غیراین صورت سیم کارت خود را چک کنید. لازم است دستگاه و جعبه مغناطیسی بگونه ای روی درب و چارچوب نصب (چسبانده) شوند که در یک راستا، کنار هم و با کمترین فاصله از یکدیگر قرار گیرند. این دو قطعه نباید نسبت به هم عقب و جلو یا بالا و پایین باشند. در صورت انجام این موارد، با باز و بسته شدن درب یا حرکت مقابل دستگاه، هشدار روی گوشی شما ارسال می شود.

این سنسور بدون نیاز به خرید دستگاه مرکزی، از طریق پیامک و اپلیکیشن هشدارهای لازم را ارسال می کند. سنسور تشخیص حضور انسان و حیوان، شنود صدای محیط، نصب آسان روی درب و پنجره ها بدون نیاز به نصاب و بدون تخریب و سیم کشی به صورت بی سیم، دارای باتری قابل شارژ و بدون نیاز به برق در محل نصب از مزایای ویژه سنسور هوشمند آگاه است.

سنسور های هوشمند درب و پنجره شما را در لحظه وقوع سرقت آگاه می کنند. با نصب این دستگاه، باز و بسته شدن درب و پنجره ها را از طریق موبایل خود به صورت پیامک یا اپلیکیشن مطلع می شوید. سنسورهای این دستگاه همچنین قادر هستند حرکت و حضور انسان یا حیوان را اطلاع دهند. در صورت نیاز حتی می توانید با سیم کارت داخل دستگاه تماس بگیرید و صدای محیط و مکالمات سارقین را شنود کنید.

این دستگاه می تواند از طریق پیامک و اپلیکیشن اختصاصی موبایل، هشدارهای لازم را ارسال کند. در اپلیکیشن آگاه، تنظیمات هشدارها قابل تغییر است.

دکمه قرمز رنگی در کنار دستگاه تعبیه شده است. اگر یکبار آن را فشار دهید دستگاه فعال (روشن) و آماده ارسال هشدار می شود و اگر آن را چند ثانیه نگه دارید، دستگاه به حالت غیرفعال (خاموش) می رود. در حالت خاموش، دستگاه هیچگونه ارسال هشدار و مصرف باتری ندارد.

این دستگاه برای تمامی محل هایی که قصد حفاظت و کنترل رفت و آمد آن ها را دارید، مناسب است؛ اعم از درب های ورودی، اتاق، پارکینگ و گاراژ، گاو صندوق، صندوق ماشین، درب‌های ورودی‌ها، کشوها، و … به راحتی قابل نصب است.

شما می توانید در اپلیکیشن آگاه، وضعیت باتری دستگاه را مشاهده کنید. همچنین در صورت کاهش باتری، هشدار ارسال می شود تا در اولین فرصت نسبت به شارژ دستگاه اقدام کنید. برای این کار از یک کابل میکرو یو اس اب (Micro USB) که برای شاژ موبایل هم بکار می رود، استفاده کنید. اگر دستگاه در محل نصب شده، امکان شارژ نداشت، آن را از درب جدا کنید و بعد از شارژ مجدداً نصب کنید. هنگام شارژ، چراغ سبز رنگ جلوی دستگاه روشن می ماند. در صورتی که شارژ به طور کامل انجام شود، این چراغ خاموش می شود و شارژ را از دستگاه جدا کنید.

 • هشدار و اطلاع آنی باز و بسته شدن درب
 • گزارش حضور و حرکت افراد در محیط
 • اطلاع آنی از حرکت و جابجایی اشیاء
 • مشاهده وضعیت باز یا بسته بودن درب
 • گزارش ضربه، لرزش و جابجایی اجسام
 • مشاهده وضعیت دمای محیط
 • تاریخچه زمان های باز و بسته شدن درب
 • شنود صدای محیط
 • گزارش کمبود باتري دستگاه
 • و …

سنسور هوشمند درب و پنجره آگاه بگونه ای طراحی شده که مصرف باتری و اینترنت سیم کارت، فوق کم مصرف است و با یکبار شارژ ، مدت زمان طولانی می توانید از آن استفاده کنید. البته میزان مصرف دستگاه بستگی به مدت زمان روشن بودن و استفاده از آن دارد.

چند مسئله می‌تواند باعث بروز این مشکل شود:

 • کمبود شارژ باتری: باتری را تا زمان خاموش شدن چراغ قرمز به شارژ بزنید.
 • بروز مشکل در ارتباط با سیم کارت: سیم کارت باید میکرو باشد، پین کد نداشته باشد، شامل شارژ ریالی باشد و اینترنت آزاد دستگاه باز باشد و یا دارای بسته اینترنتی باشد.

دستگاه باید درست در فاصله یک سانتی متری مگنت باشد و دستگاه و مگنت هم‌تراز باشند.

عدم رعایت این موضوع سبب تشخیص نادرست دستگاه میشود.