مزیت های سنسور هوشمند آگاه (LPS) در مقایسه با دوربین مدار بسته (CCTV):

حفظ امنیت و آسایش همیشه جزء جدایی ناپذیر و از اولویت های اصلی و حیاتی زندگی بشر بوده است.در طول تاریخ داشتن خانه ای امن از نیازهای اقلیتی جوامع به شمار می رود و مردم برای به دست آوردن این امنیت از راه های متفاوتی استفاده میکنند و حتی در برخی کشور های پیشرفته مردم به دنبال خانه هایی هستند که سیستم ایمنی تضمین شده ای را به آنان پیشنهاد بدهد.سنسور های هوشمند دوربین های مدار بسته و سایر محصولات امنیتی برای این منظور مورد استفاده قرار میگیرند و بعضا هزینه های هنگفتی را بر دوش مصرف کننده می گذارند.

در مسائل امنیتی ایده ی اولیه ای که به سرعت ذهن ما را به خود مشغول میکند , استفاده از دوربین های مداربسته , یک زنگ هشدار و یک مانیتور بزرگ در مقابلمان است ؛ اما همانطور که می دانید نمیتوان به صورت تمام وقت به مانیتور های بزرگ زل زد و انتظار امنیت کامل را داشت. از این رو استفاده از سنسور های هوشمندـ- که در کنار امنیتی که تامین میکنند هزینه ی چندانی بر دوش خریدار نمیگذارند-به تازگی مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته اند.در این مقاله به کم و کیف محصولات امنیتی و مقایسه ای مختصر بین دوربین های مدار بسته و سنسور هوشمند آگاه میپردازیم.

دوربین های مدار بسته و نقاط ضعف آنها در مقابل سنسور هوشمند آگاه:

دوربین های مداربسته در دیده عامه ی مردم بازدارندگی بالایی دارند و این در حالی است که سارقان تا حدی توانسته اند در مقابل این سیستم ها به کار خود ادامه دهند ؛ به این خاطر که دوربین ها به صورت تمام وقت چک نمیشوند و موعد فرآیند بررسی , پس از وقوع سرقت است که دیگر کار از کار گذشته.

در ادامه به نقاط ضعف دوربین های مدار بسته در مقابل سنسور های هوشمند به صورت مختصر میپردازیم:

هزینه های هنگفت:

بله استفاده از دوربین های مدار بسته اگرچه یکی از راه های تامین امنیت است , از منظر دیگر امنیت مالی استفاده کننده را به خطر می اندازد . به عنوان مثال : هزینه دوربین های متعدد , هزینه ی سیمکشی , هزینه ی نصب دوربین , هزینه ی استفاده از مانیتور های پر قدرت و البته هزینه ی کارمندانی که به صورت شبانه روز مشغول بررسی مناطق هستند همه و همه از برتری استفاده از سنسور های هوشمند آگاه خبر میدهند.

دزدگیر اماکن آگاه مدل S101

عدم انعطاف پذیری در نصب:

از بزرگ ترین نقطه ضعف های سیستم های مداربسته سیمی , «ثابت بودن در یک منطقه ی خاص» را می توان برشمرد ، به این معنی که این سیستم امنیتی قابلیت جابجایی نامناسبی دارد ؛ اما سنسور های هوشمند آگاه سنسور های چند منظوره ای هستند که به راحتی در محل دلخواه نصب میشود و نصب و تغییر مکان آن هزینه ای برای مصرف کننده در بر ندارد . لازم به ذکر است که امروزه برای بالا بردن امنیت ماشین و همچنین اموال منقول نیز از سنسور های هوشمند استفاده ی شایانی به عمل می آید.

پیشگیری نامناسب:

با دانش بر اینکه سیستم های دوربینی اقلب برای بررسی های پلیس پس از وقوع حادثه مزیت دارند , به بیان دیگر دوربین ها بدون استفاده از آژیر و یا سنسور نیاز به بررسی مداوم دارند که در عمل چندان ممکن نیست . در عوض , امنیت مضاعفی که سیستم های چند منظوره ی هوشمند آگاه تامین میکنند , قدرت هشدار دهندگی بالاتری نسبت به دوربین های مداربسته دارند , به نحوی که پیشگیری را در دستور کار قرار می دهد و از طریق ارسال پیامک یا تماس و یا آژیرخطر سارقان را فراری می دهند

نبود امنیت مناسب برای کودکان و سالمندان:

همانطور که با سیستم های هوشمند آگاه میتوان از ورود سارقان جلوگیری کرد میتوان از خروج کودکان و سالمندان نیز با خبر شد . نمیتوان به صورت تمام وقت با دوربین های مدار بسته مشغول تماشای سالمندان و کودکان بود که مبادا بدون اجازه یا خبر قبلی از خانه خارج شوند ؛ اما با نصب سنسور های هوشمند آگاه میتوان در لحظه از این قبیل موضوعات با خبر شد و تصمیم لازم را در صورت نیاز , اتخاذ کرد .

دزدگیر اماکن آگاه مدل S101

وقتی بدانید که برای محافظت از منزل خود تمام تلاش خود را انجام داده اید – که البته به معنای نظارت بر تمام نقاط احتمالی ورود است – به معنای تمام شدن دلشوره ها و کابوس ها و در نتیجه ساختن محلی امن برای زندگی خود و عزیزان مان است .سنسور هوشمند آگاه صحت ورود و خروج افراد را برای استفاده کننده تضمین کرده و به رویا های شبانه ی شما رنگ تازه ای می بخشند این سیستم ها با توجه به قابلیت های فراوانی که دارند با قیمت پایینی به بازار عرضه میشوند و دلایل و حقایقی که مطرح شد همه و همه برتری این سیستم امنیتی نسبت به سایر سیستم ها را به نمایش می گذارند که خیال مشتریان را از بابت خرید آن ها راحت تر میکند .  

نوشته مرتبط