سنسور هوشمند درب و پنجره آگاه

حتی اگر سراسر خانه یا محل مورد نظر را دوربین مدار بسته نصب کنید، شما را در لحظه ی وقوع سرقت آگاه نخواهد کرد. دوربین ها فقط تصاویر را ضبط می کنند و شما زمانی به تماشای آنها می نشینید که دیگر کار از کار گذشته است. برای افزایش امنیت خانه باید سنسورهایی روی درها، پنجره ها و سایر محل های مهم نصب کنید که شما را از ورود و خروج های غیرعادی در همان لحظه مطلع سازد.

این سنسورها از دو قطعه تشکیل شده اند. یکی از آنها به خود در یا پنجره می چسبد و دیگری به چارچوب.
این دو قطعه از یک میدان مغناطیسی استفاده می کنند تا جدا شدن در یا پنجره از چارچوب را تشخیص دهند. پس باید در کنار هم نصب شوند تا اطلاعات را به یکدیگر منتقل کنند. همچنین با سنسور تعبیه شده، حتی حضور انسان و حیوان در محیط نیز بدون باز و بسته شدن درب تشخیص داده می شود. بعد از تشخیص این شرایط، پیام هشدار روی گوشی شما ارسال می شود و شما را از حرکت غیرعادی در منزلتان ( یا در محل نصب سنسور) مطلع می سازد.

خیر. یکی مهمترین ویژگی های سنسور درب و پنجره آگاه، عدم نیاز به دستگاه مرکزی است.

یک سیم کارت میکرو سیم که فعال شده است را به شکل صحیح درون دستگاه قرار دهید. دقت کنید که سیم باید دارای شارژ ریالی و اینترنت باشد. دکمه قرمز رنگ کنار دستگاه را یکبار فشار دهید. چراغ دستگاه بعد از چند ثانیه به صورت ممتد خاموش و روشن می شود. در غیراین صورت سیم کارت خود را چک کنید. لازم است دستگاه و جعبه مغناطیسی بگونه ای روی درب و چارچوب نصب (چسبانده) شوند که در یک راستا، کنار هم و با کمترین فاصله از یکدیگر قرار گیرند. این دو قطعه نباید نسبت به هم عقب و جلو یا بالا و پایین باشند. در صورت انجام این موارد، با باز و بسته شدن درب یا حرکت مقابل دستگاه، هشدار روی گوشی شما ارسال می شود.

این سنسور بدون نیاز به خرید دستگاه مرکزی، از طریق پیامک و اپلیکیشن هشدارهای لازم را ارسال می کند. سنسور تشخیص حضور انسان و حیوان، شنود صدای محیط، نصب آسان روی درب و پنجره ها بدون نیاز به نصاب و بدون تخریب و سیم کشی به صورت بی سیم، دارای باتری قابل شارژ و بدون نیاز به برق در محل نصب از مزایای ویژه سنسور هوشمند آگاه است.

سنسور های هوشمند درب و پنجره شما را در لحظه وقوع سرقت آگاه می کنند. با نصب این دستگاه، باز و بسته شدن درب و پنجره ها را از طریق موبایل خود به صورت پیامک یا اپلیکیشن مطلع می شوید. سنسورهای این دستگاه همچنین قادر هستند حرکت و حضور انسان یا حیوان را اطلاع دهند. در صورت نیاز حتی می توانید با سیم کارت داخل دستگاه تماس بگیرید و صدای محیط و مکالمات سارقین را شنود کنید.

این دستگاه می تواند از طریق پیامک و اپلیکیشن اختصاصی موبایل، هشدارهای لازم را ارسال کند. در اپلیکیشن آگاه، تنظیمات هشدارها قابل تغییر است.

دکمه قرمز رنگی در کنار دستگاه تعبیه شده است. اگر یکبار آن را فشار دهید دستگاه فعال (روشن) و آماده ارسال هشدار می شود و اگر آن را چند ثانیه نگه دارید، دستگاه به حالت غیرفعال (خاموش) می رود. در حالت خاموش، دستگاه هیچگونه ارسال هشدار و مصرف باتری ندارد.

این دستگاه برای تمامی محل هایی که قصد حفاظت و کنترل رفت و آمد آن ها را دارید، مناسب است؛ اعم از درب های ورودی، اتاق، پارکینگ و گاراژ، گاو صندوق، صندوق ماشین، درب‌های ورودی‌ها، کشوها، و … به راحتی قابل نصب است.

شما می توانید در اپلیکیشن آگاه، وضعیت باتری دستگاه را مشاهده کنید. همچنین در صورت کاهش باتری، هشدار ارسال می شود تا در اولین فرصت نسبت به شارژ دستگاه اقدام کنید. برای این کار از یک کابل میکرو یو اس اب (Micro USB) که برای شاژ موبایل هم بکار می رود، استفاده کنید. اگر دستگاه در محل نصب شده، امکان شارژ نداشت، آن را از درب جدا کنید و بعد از شارژ مجدداً نصب کنید. هنگام شارژ، چراغ سبز رنگ جلوی دستگاه روشن می ماند. در صورتی که شارژ به طور کامل انجام شود، این چراغ خاموش می شود و شارژ را از دستگاه جدا کنید.

 • هشدار و اطلاع آنی باز و بسته شدن درب
 • گزارش حضور و حرکت افراد در محیط
 • اطلاع آنی از حرکت و جابجایی اشیاء
 • مشاهده وضعیت باز یا بسته بودن درب
 • گزارش ضربه، لرزش و جابجایی اجسام
 • مشاهده وضعیت دمای محیط
 • تاریخچه زمان های باز و بسته شدن درب
 • شنود صدای محیط
 • گزارش کمبود باتري دستگاه
 • و …

سنسور هوشمند درب و پنجره آگاه بگونه ای طراحی شده که مصرف باتری و اینترنت سیم کارت، فوق کم مصرف است و با یکبار شارژ ، مدت زمان طولانی می توانید از آن استفاده کنید. البته میزان مصرف دستگاه بستگی به مدت زمان روشن بودن و استفاده از آن دارد.

چند مسئله می‌تواند باعث بروز این مشکل شود:

 • کمبود شارژ باتری: باتری را تا زمان خاموش شدن چراغ قرمز به شارژ بزنید.
 • بروز مشکل در ارتباط با سیم کارت: سیم کارت باید میکرو باشد، پین کد نداشته باشد، شامل شارژ ریالی باشد و اینترنت آزاد دستگاه باز باشد و یا دارای بسته اینترنتی باشد.

دستگاه باید درست در فاصله یک سانتی متری مگنت باشد و دستگاه و مگنت هم‌تراز باشند.

عدم رعایت این موضوع سبب تشخیص نادرست دستگاه میشود.